Zderzenie ciężarówek ze świniami i indykami. Zwierzęta rozbiegły się po całej drodze

Polska
Zderzenie ciężarówek ze świniami i indykami. Zwierzęta rozbiegły się po całej drodze
OSP Rogoźno

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór ok. godziny 23 na krajowej "11" między Obornikami a Rogoźnem w województwie wielkopolskim. Kierowcom nic się nie stało - za to indyki wydostały się z naczepy.

Kierowca pojazdu przewożącego tuczniki próbował ominąć zaparkowaną ciężarówkę z indykami i zahaczył o jej naczepę. Z powodu rozerwania naczepy indyki wydostały się na szosę. W wyłapaniu zwierząt kierowcom pomagało około czterdziestu strażaków.

 

W obu ciężarówkach przewożono w sumie około 1700 indyków oraz 200 tuczników. W wyniku zderzenia na miejscu padło jednak około 200 ptaków.

 

Jeden z kierowców mógł nie zachować ostrożności

 

Okoliczności wypadku ustala policja. Ciężarówka z indykami stała zaparkowana na poboczu w kierunku Poznania. Jak powiedział Polsat News Dariusz Szrama, rzecznik straży pożarnej w Obornikach, pojazd uległ awarii i miał zablokowane hamulce. Kierowca włączył światła awaryjne i ustawił trójkąt ostrzegawczy. Być może podczas wymijania drugi z kierowców nie zachował należytej ostrożności.

 

Ruch na odcinku między Obornikami a Rogoźnem został przywrócony kilka minut po godzinie 3 nad ranem. Po zakończeniu działań przez straż pożarną czynności przekazano policji.

 

polsatnews.pl

mta/pr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze