Putin: światowa równowaga sił odnawia się

Świat
Putin: światowa równowaga sił odnawia się
PAP/EPA/DMITRI LOVETSKY/POOL

- Jest to proces nieunikniony - ocenił w niedzielę prezydent Rosji Władimir Putin. Jak dodał, Moskwa zakłada, iż Donald Trump szybko zda sobie sprawę z odpowiedzialności spoczywającej na nim jako przywódcy USA.

- Próby ustanowienia jednobiegunowego świata nie przyjęły się. Żyjemy już w innym wymiarze - powiedział Putin w wywiadzie dla telewizji NTV.

 

Ocenił, że broniąc swoich interesów narodowych, Rosja powinna jednocześnie "z szacunkiem odnosić się do interesów innych" i zapowiedział: - W ten właśnie sposób zamierzamy budować nasze relacje ze wszystkimi naszymi kolegami.

 

Nowa rola zmieni Trumpa

 

W wywiadzie Putin zauważył, że prezydent elekt USA Donald Trump w przeszłości był przedsiębiorcą, ale teraz "jest już urzędnikiem państwowym, przywódcą Stanów Zjednoczonych Ameryki, jednego z najważniejszych krajów świata". Ocenił, że ponieważ Trump zdołał osiągnąć sukces w biznesie, "świadczy to, iż jest mądrym człowiekiem". - A jeśli jest mądrym człowiekiem, to dość prędko uświadomi sobie inny poziom odpowiedzialności - dodał.

 

Rosja - zapowiedział Putin - zakłada, że Trump "będzie działał, uwzględniając takie właśnie stanowisko".

 

PAP

pr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze