- Nie można się zgodzić z tezą, że wszyscy funkcjonariusze, policjanci, strażacy, pogranicznicy są zbrodniarzami. Bo tak ich traktujemy tą ustawą. Przed 1990 rokiem byli na pewno tacy ubecy, którym należy się kara i których należy ukarać - stwierdził Stanisław Wziątek z SLD.

 

Dodał, że  większość z nich nie była jednak "takimi oprawcami, jakimi pan by chciał, żeby byli". - Wszystkich pan traktuje tak samo. A za chwilę będzie pan traktował tak samo żołnierzy, nauczycieli, lekarzy - podsumował.

 

- Pan mówi bzdury, pan kłamie w żywe oczy po prostu - odpowiedział europoseł Ryszard Czarnecki. Polityk Prawa i Sprawiedliwości bronił ustawy "dezubekizacyjnej".

 

- Chcecie przestraszyć opinię publiczną i społeczeństwo mówiąc, że my będziemy rozszerzać (te grupy – red.). Nie proszę pana, my mówimy o bardzo konkretnych grupach. I dalej ci ludzie będą mieli wysokie emerytury. Często nawet wyższe niż ofiary aparatu represji – poinformował.

 

W sondzie na portalu polsatnews.pl pytaliśmy, czy jeśli ktoś został pozytywnie zweryfikowany, to powinien mieć obniżoną emeryturę. "Nie" odpowiedziało 67,3 proc. głosujących. Na "tak" było 32,7 proc. użytkowników.

 

Wszystkie odcinki programu są dostępne tutaj.

 

Polsat News