Pierwsza taka prezenterka telewizyjna w Kanadzie. Występuje w hidżabie

Świat
Pierwsza taka prezenterka telewizyjna w Kanadzie. Występuje w hidżabie
Facebook/Ginella Massa

Ginella Massa stała się w ostatnich dniach najpopularniejszą kanadyjską dziennikarką. Wszystko za sprawą jej debiutu w głównym serwisie informacyjnego w jednej z najpopularniejszych telewizji w kraju - City. 29-latka różni się jednak w sposób szczególny od pozostałych prezenterek. Massa wyznaje islam i występuje przed kamerą w hidżabie.

Współpracę z popularnym w Kanadzie programem informacyjnym CityNews rozpoczęła w lutym 2016 roku, a kilkanaście dni temu po raz pierwszy prowadziła program na żywo. Prezenterka wystąpiła w serwisie podsumowującym najważniejsze wiadomości z całego dnia.

 

"Nigdy nie sądziłam, że kobieta w hidżabie może kiedykolwiek prowadzić serwis informacyjny w Kanadzie" - napisała po emisji programu.

 

 

- Zawsze chciałam pracować w radiu bądź prasie, ale moim prawdziwym marzeniem było występowanie przed kamerą. Wiedziałam, że to graniczy z cudem. Wszystko przez hidżab - wyznała w jednym z wywiadów.

 

"Skupmy się na wiadomościach, nie na moim ubraniu"

 

Po debiucie kobiety na antenie Toronto CityNews internet zasypała lawina komentarzy odnośnie nowej prowadzącej. Massa w jednym z wywiadów przyznała również, że "od tygodnia jej telefon nie milknie".

 

Wśród komentarzy internautów nie zabrakło także tych negatywnych. 29-latka podkreśliła, że były również pogróżki.  

 

"Mam nadzieję, że możemy się skupić na wiadomościach, o których mówię, a nie na tym, co mam na sobie" - napisała tydzień po debiucie w popularnym programie.

 


 

Liczy na rozwianie stereotypów

 

"Myślę, że jesteśmy krajem wielokulturowości i akceptacji. Kanadyjczycy lubią zachowywać się tak, jakby nie było nienawiści i rasizmu. Ale ten problem wciąż istnieje - powiedziała podczas wywiadu z Huffington Post.

Massa ma nadzieję, że jej obecność w mediach pomoże zmienić postrzeganie kobiet pracujących w hidżabie w większej liczbie krajów, w szczególności w Stanach Zjednoczonych, gdzie "prezydent-elekt Donald Trump spowodował powszechny strach wśród społeczności muzułmańskiej".

Massa liczy również na rozwianie stereotypów muzułmanów. - Chciałabym zmienić sposób, w jaki ludzie reagują na hidżab - przyznała.

 

independent.co.uk, dailymail.co.uk, ibtimes.com

zdr/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze