Bydgoszcz: policjanci jechali pomóc niedoszłemu samobójcy. Zostali ostrzelani

Polska
Bydgoszcz: policjanci jechali pomóc niedoszłemu samobójcy. Zostali ostrzelani
Polsat News

- Funkcjonariusze wezwani zostali do jednego z mieszkań przy ul. Koszarowej w Bydgoszczy, aby udzielić pomocy niedoszłemu samobójcy - poinformował polsatnews.pl Przemysław Słomski z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy. Gdy dotarli na miejsce było tam kilka osób, z którymi wdali się najprawdopodobniej w sprzeczkę. Padły strzały.

- W pewnym momencie 45-letni mężczyzna wyjął broń gazową i strzelił do jednego z funkcjonariuszy. Drugi z policjantów postrzelił napastnika w nogę i obezwładnił go - powiedział Słomski.

 

Policjant z poparzonym policzkiem

 

Obaj biorący udział w zdarzeniu funkcjonariusze mieli problemy z widzeniem i oddychaniem. Jeden z nich został poparzony w policzek. Po wizycie w szpitalu i niestwierdzeniu poważnych obrażeń, zostali wypuszczeni do domu.

 

Mężczyzna, który strzelił do policjantów, może usłyszeć zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Z raną postrzałową przebywa w bydgoskim Szpitalu Uniwersyteckim im. A. Jurasza.

 

Awantura w warsztacie. Pracownik z raną postrzałową trafił do szpitala

 

Również we wtorek, policjanci Sekcji Antyterrorystycznej z Bydgoszczy oraz kryminalni z Grudziądza zatrzymali mężczyznę, który najprawdopodobniej postrzelił dzień wcześniej 34-latka.

 

 

W poniedziałek ok. godz. 14 dyżurny policji w Grudziądzu otrzymał zgłoszenie od dyspozytora pogotowia, że do szpitala zgłosił się mężczyzna z raną postrzałową.

 

Policjanci ustalili, że do jednego z grudziądzkich warsztatów ok. godz. 11 przyjechał mężczyzna. Między nim, a pracownikiem zakładu doszło do ostrej wymiany zdań i szarpaniny, w trakcie której padł strzał. Sprawca oddalił się, a pokrzywdzony sam przyjechał do szpitala.

 

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Wytypowany został mężczyzna, który najprawdopodobniej oddał strzał. Okazał się nim 47-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego.

 

Zaatakował policjantów siekierą i piłką do drewna

 

Strzelanin w okolicach Bydgoszczy było jednak w ostatnich dniach znacznie więcej. Podczas interwencji domowej w Smukale, policjanci trzykrotnie postrzelili 59-letniego mężczyznę.

 

Dyżurny z bydgoskiego Śródmieścia otrzymał w poniedziałek o 18.30 informację o agresywnym mężczyźnie, który siekierą demolował mieszkanie przy ul. Smukalskiej. Patrol przed posesją zastał przestraszoną kobietę. Bała się męża, który grożąc siekierą, zaczął wszystko niszczyć w mieszkaniu. Po chwili, z drugiej strony domu, mundurowi usłyszeli dźwięk tłuczonego szkła. Poszli to sprawdzić.

Tam zauważyli opisywanego mężczyznę: w jednej ręce trzymał siekierę a w drugiej piłę do drewna. Gdy zobaczył funkcjonariuszy, zaczął w sposób wulgarny odgrażać się, idąc w ich kierunku. Nie reagował na polecenia policjantów. Zbliżał się do nich, wymachując siekierą i piłą.

Patrol użył paralizatora, ale nie przyniosło to oczekiwanego skutku. Agresor ruszył w kierunku jednego z policjantów. Funkcjonariusz jeszcze raz wezwał mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem.

 

- Policjant, odpierając bezpośredni atak na swoje życie i zdrowie, oddał cztery strzały z broni palnej: Jeden ostrzegawczy, a następnie trzy w kierunku napastnika. To pozwoliło obezwładnić mężczyznę. Mundurowi natychmiast udzielili mu pomocy i o całym zdarzeniu poinformowali dyżurnego, który na miejsce wezwał pogotowie ratunkowe - relacjonuje podkom. Przemysław Słomski.

59-letni bydgoszczanin, z ranami uda i piersi, został przewieziony do szpitala.

Teraz będzie odpowiadać za groźby karalne oraz czynną napaść na funkcjonariusza, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

fakt.pl, polsatnews.pl

 

po/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze