W poniedziałek delegacja rządowa z premier Szydło na czele odbyła w Londynie polsko-brytyjskie konsultacje międzyrządowe. Wieczorem w ambasadzie odbyło się spotkanie szefowej rządu z Polonią i Polakami na Wyspach.

 

Szydło mówiła, że Polska wyszła z inicjatywą konsultacji międzyrządowych z Wielką Brytanią w celu pogłębienia wzajemnych relacji. - Ale tym, co nas najbardziej przekonywało do tego, by takie rozmowy podjąć, byliście wy, Polonia, Polacy mieszkający w Wielkiej Brytanii - powiedziała premier, zwracając się do uczestników spotkania.

 

- Chcemy, by kontakt z ojczyzną był dla państwa codziennością, byście tu, w Wielkiej Brytanii, czuli się bezpiecznie, byście mieli świadomość tego, że polski rząd jest zawsze gotowy was wspierać - mówiła.

 

"Wprowadzamy zmiany, które zmieniają Polskę na lepsze"

 

- Dla rządu Prawa i Sprawiedliwości sprawy polskich obywateli bez względu na to, gdzie oni żyją, są najistotniejsze i najważniejsze. Nie ma ważniejszej sprawy niż Polska i Polacy - podkreśliła szefowa rządu.

 

- Wprowadzamy zmiany, które zmieniają Polskę na lepsze. Wprowadzamy też zmiany takie, które - mam nadzieję - dla wielu z państwa będą zachęcające do powrotu. Wracajcie, ci z państwa, którzy mają taką wolę, chcecie, myślicie o tym, mogę was zapewnić, że polskie państwo przyjmie was z otwartymi ramionami - mówiła Szydło. Jej słowa zostały przyjęte oklaskami.

 

Dodała, że ci, którzy zdecydują się zostać na Wyspach, nie zostaną pozostawieni bez wsparcia i opieki.

 

PAP