Adrian Zandbeg z Partii Razem uważa, że "aby w Polsce realnie podnieść kwotę wolną dla wszystkich musimy przebudować znaczną część systemu podatkowego". - Należy skończyć z przywilejami podatkowymi najbogatszych - dodał.

 

Paulina Hennig-Kloska z Nowoczesnej przyznała, że przebudowa systemu podatkowego jest w Polsce potrzebna. - My mamy bardzo skomplikowany system, który powoduje wypływanie pieniądza z systemu przez kombinacje. Im bardziej skomplikowany system, tym więcej kombinacji i tym trudniej jest łapać tych, którzy faktycznie ten system próbują obejść - komentowała.

 

Jej zdaniem kwota wolna, którą dziś proponuje Senat, "to też będzie powód do kombinowania dla wielu osób, które będą gdzieś ocierały się o tę granicę, żeby wpaść w ten obszar objęty wyższymi kwotami wolnymi". -  Każda progresja będzie się do tego sprowadzać – podsumowała.

 

W sondzie umieszczonej na stronie głównej portalu polsatnews.pl pytaliśmy, czy z podwyższenia kwoty wolnej od podatku powinni skorzystać tylko najbiedniejsi. Zdecydowana większość, bo 71,4 proc. użytkowników odpowiedziała "nie". 28,6 proc. głosujących było za takim rozwiązaniem.

 

Wszystkie odcinki programu są dostępne tutaj.

 

Polsat News