Aktor opublikował ostatnio kilka zdjęć z legendarnym Fiatem 126p. "Jestem podekscytowany moim nowym samochodem!" - napisał. To wyznanie podbiło serca polskich internautów, którzy masowo udostępniali post.

 

 

 

Z popularności postu postanowiła skorzystać Monika Jaskólska, znana w Bielsku-Białej aktywistka. Wpadła na pomysł zbiórki pieniędzy na zabytkowe auto dla aktora.

 

Chętni od piątku będą mogli wpłacać symboliczną złotówkę na zakup fiata i przetransportowanie go do Los Angeles. Jaskólska podkreśla jednak, że jeśli okaże się, że Hanks ma jakąś posiadłość w Europie, organizatorzy dostarczą malucha osobiście, jadąc całą kawalkadą oryginalnych samochodów. Jeśli nie - zgłosiła się już do nich firma gotowa udostępnić kontener, którym auto byłoby przetransportowane.

 

"Każdy się obejrzy za takim maluchem!"

 

Maluch ma być nie byle jaki - musi być na tyle sprawny, żeby aktor mógł nim jeździć. Ma też zostać wyremontowany tak, by jak najwięcej mówił o historii miasta. Z jednej strony samochodu przyklejone zostaną dawne zdjęcia Bielska-Białej, a z drugiej - te współczesne. Mają się też pojawić hasła związane z miastem. Dzięki temu Hanks dowie się więcej o miejscowości, w której wyprodukowany był jego samochód.

 

- Tak tego malucha zrobimy, że zobaczą wszyscy! Każdy się za nim obejrzy - przekonują organizatorzy.

 

Ci, którzy dołożą się do samochodu, będą mogli także wpisać się do pamiątkowej księgi, która zostanie dołączona do prezentu dla gwiazdy.

 

Reszta pieniędzy na bielski szpital

 

Monika Jaskólska zasłynęła w Bielsku-Białej kilka lat temu, gdy wpadła na pomysł akcji "Nie wypada nie pomagać", w ramach której zbierała pieniądze na zakup łóżek dla rodziców zajmujących się swoimi dziećmi w szpitalu. Teraz też planuje przeznaczyć na rzecz bielskiego Szpitala Pediatrycznego fundusze, które zostaną ze zbiórki na malucha dla Hanksa.

 

Organizatorzy wierzą, że pomysł zaskoczy hollywoodzkiego aktora i sprawi mu przyjemność na tyle dużą, że zechce osobiście przyjechać do Bielska-Białej. Jaskólska ma też nadzieję, że Hanks przekaże coś swojego na licytację na rzecz "Nie wypada nie pomagać".

 

polsatnews.pl