Hetman (PSL): PiS tak naprawdę nie obniżył wieku emerytalnego

Polska
Hetman (PSL): PiS tak naprawdę nie obniżył wieku emerytalnego
Polsat News

- Jest w tej ustawie napisane, że co prawda będzie można łączyć pracę zarobkową z pobieraniem emerytury, jeżeli będzie się chciało odejść, np. w przypadku mężczyzny, w wieku 65 lat, ale jest jedno bardzo ważne zastrzeżenie: trzeba się zwolnić u swojego pracodawcy z pracy, a następnie później ubiegać się o ponowne zatrudnienie - mówił w "Śniadaniu w Radiu ZET" europoseł Krzysztof Hetman z PSL.

- Proszę powiedzieć: który pracodawca przyjmie pracownika po tym jak on się zwolni po to, żeby przejść na świadczenie emerytalne? Fikcja. Żaden Polak, żadna Polka nie przejdzie na to wcześniejsze świadczenie emerytalne - dodał Hetman.

 

- To, w jaki sposób wprowadzono w tej chwili reformę, pokazuje jak PiS stał się Platformą. Jak ta sama ignorancja, która była w PO, która nagle zmieniła wiek emerytalny, przeniosła się na PiS, który zamiast spojrzeć na realia, także na również zmienioną sytuacje gospodarczą, wprowadza taką reformę dzisiaj - komentowała z kolei Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska).

 

Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej zwrócił uwagę, że "obniżenie wieku emerytalnego przełoży się na to, że emerytury będą bardzo niskie, a w niektórych przypadkach nawet głodowe". - O tym PiS oczywiście nie mówi - podkreślił poseł PO.

 

Wójcik do Trzaskowskiego: wy jesteście spod szyldu ośmiorniczek

 

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik (PiS) przekonywał natomiast, że Prawo i Sprawiedliwość obniżyło wiek emerytalny, bo obiecało to Polakom i Polkom. Dodał, że Prawo i Sprawiedliwość jest wiarygodne, bo dotrzymuje obietnic wyborczych.

 

Wójcik zwrócił się również do Trzaskowskiego: - Wy jesteście spod szyldu ośmiorniczek, a my pochyliliśmy się nad zwykłym człowiekiem.

 

Wiceminister sprawiedliwości zwrócił uwagę, że PiS znowu jest atakowany, a nie mówi się o tym, co rząd zrobił. - O programie 500+ nie rozmawiamy, o tym, że podwyższyliśmy najniższe emerytury i renty do 1000 zł nie rozmawiamy, o tym, że podwyższamy minimalne wynagrodzenie do 2000 złotych nie rozmawiamy, o tym, że obniżamy podatek CIT dla przedsiębiorców do 15 proc. również nie rozmawiamy - mówił Wójcik.  

 

- Zastanówcie się dlaczego ludzie nie mówią o tym, a mówią o tym co zrobiliście z konstytucją, co robicie z przyrodą, co zrobiliście z mediami - odpowiedziała Nowacka.  

 

Lubnauer do PiS: macie niezły PR

 

Według posłanki Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer "z tego dobrego roku (rządów PiS - red.), dobry jest tylko PR". - Rzeczywiście macie niezłe infografiki, więc trzeba was za to pochwalić, no i oczywiście plus media publiczne - dodała. 

 

- Sukcesy PiS, którymi się chwali w swojej pięknej książeczce, to są sukcesy typu: kupiłem telewizor za chwilówkę, czyli: rozdajemy pieniądze, których nie mamy - powiedziała Lubnauer.

 

- Wcześniejszy wiek emerytalny, wbrew temu co kłamali (PiS - red.) w trakcie kampanii wyborczej oznacza niższe emerytury, zwłaszcza dla kobiet. Dla kobiet oznacza to emeryturę niższą o nawet 43 proc. To oznacza, że zamiast emerytury 2000 zł, byłaby emerytura 1200 zł - tak skomentowała z kolei obniżenie wieku emerytalnego.

 

- Znamienne jest to, że posłowie opozycji są bardzo wstrzemięźliwi, jak pojawia się pytanie czy przywrócą poprzednie rozwiązanie emerytalne, bo wiedzą dobrze, że wprowadzone rozwiązanie jest dobre i oczekiwane przez miliony Polaków. Obietnica prezydenta została spełniona, bo przypomnę, że to prezydencki projekt - powiedział Marek Magierowski z Kancelarii Prezydenta.     

 

polsatnews.pl

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze