Prowadzone od pewnego czasu czynności operacyjne doprowadziły policjantów do jednej z będzińskich firm. Na miejscu zastali czterech mężczyzn obsługujących linię do produkcji papierosów. Zatrzymani to trzej mieszkańcy Chorzowa w wieku 29, 41 i 52 lat oraz 44-letni będzinianin.

 

W nielegalnej fabryce papierosów mundurowi odkryli dwie maszyny do cięcia tytoniu, betoniarkę do mieszania krajanki, urządzenie służące do pomiaru wilgotności oraz wagę elektroniczną.

 

Wartość zabezpieczonych maszyn i urządzeń to blisko 90 tys. zł. W ręce policjantów i celników, poza maszynami i urządzeniami do produkcji kontrabandy, wpadło 204 tysiące gotowych do sprzedaży papierosów, 2,2 tony tytoniu oraz 1,2 tony suszu tytoniowego.

 

Jak oszacowali śledczy, straty Skarbu Państwa z tytułu uszczuplenie podatkowego, wyniosły ponad 2 mln 300 tys. złotych. Zatrzymanym postawione zostały zarzuty z kodeksu karnego skarbowego, który przewiduje za ten czyn wysoką grzywnę i nawet do 3 lat więzienia. Ich dalszym losem zajmie się prokurator i sąd.

 

polsatnews.pl