Uprowadzono 13-​latkę z Chrzanowa. Policja prosi o pomoc

Polska
Uprowadzono 13-​latkę z Chrzanowa. Policja prosi o pomoc
KPP w Chrzanowie

Od wtorku wieczorem policja szuka trzech mężczyzn, którzy uprowadzili romską nastolatkę. Rodzina Anny Fürschke podejrzewa, że sprawcą jest Rom, który chce ją poślubić.

Nastolatka, nazywana w domu Selena, została uprowadzona we wtorek ok. godz. 16 przy ulicy Jagiellońskiej w Chrzanowie przez nieznanych sprawców. Pod blok rodziny miały podjechać dwa samochody: czarne bmw i srebrny mercedes. Trzech rosłych mężczyzn miało następnie wciągnąć dziewczynę romskiego pochodzenia do jednego z aut.

 

165 cm wzrostu, ciemne włosy

 

Anna Fürschke ma 165 cm wzrostu, waży około 50 kg, ma pociągłą twarz, brązowe oczy oraz ciemne, długie do pasa włosy.

 

W dniu uprowadzenia dziewczyna ubrana była w czarną kurtkę z kapturem, czarną spódnicę i czarne buty do kostki.

 

Uchodzi za piękność

 

Jak wyznaje rodzina dziewczynki, Selena w środowisku chrzanowskich Romów uchodzi za piękność. - Nie posyłaliśmy jej ostatnio do szkoły, w obawie przed porwaniem - powiedział starszy brat dziewczynki.

 

Przyznał również, że jednym ze sprawców może być 19-latek, który chciał poślubić Selenę. - Kręcił się koło niej od kilku dni. Na pewno wywiózł ją do Niemiec, gdzie mieszka - powiedział.

 

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o uprowadzonej dziewczynie proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Chrzanowie pod numerem telefonu 32 6246200 lub z najbliższą jednostką policji.

 

polsatnews.pl, naszemiasto.pl

zdr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze