Rolnik zginął podczas zbioru ziemniaków. Przygniótł go ciągnik

Polska
Rolnik zginął podczas zbioru ziemniaków. Przygniótł go ciągnik
Polsat News

Do tragedii doszło na polu w okolicach miejscowości Suchorze w woj. pomorskim. 58-letni mężczyzna został przygnieciony przez cofający ciągnik. Nie powiodła się próba reanimacji przeprowadzona na miejscu tragedii. Kierowcy ciągnika prawdopodobnie zostaną postawione zarzuty nieumyślnego spowodowania śmierci. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Na polu pracowały dwa ciągniki, w tym jeden z przyczepą. Mężczyzna kierujący pierwszym pojazdem próbował wjechać na wzniesienie, ale maszyna utknęła w grząskim gruncie. 58-letni rolnik, który jechał za nim, wysiadł z ciągnika i próbował pomóc koledze.


- Prawdopodobnie mój szwagier wysiadł i chciał podczepić linę i do tyłu wyciągać, ale ten pan co z przyczepą jechał – złamała mu się przyczepa, nie zauważył i go przygniótł do tyłu – powiedział Krzysztof Mazur, członek rodziny ofiary.


58-latek, który znalazł się między przyczepą a swoim ciągnikiem, został przygnieciony. Mężczyzna zmarł na miejscu.

 

- Będziemy prowadzić czynności w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawioną wolności do 5 lat – powiedział Michał Gawroński z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie.

 

Polsat News, polsatnews.pl

prz/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze