Na profesjonalnie wyglądających stronach internetowych pojawiają się nowe, atrakcyjne oferty wynajmu kwater, i to w najbardziej pożądanych przez turystów świątecznych i noworocznych terminach.

 

Problem jest jeden: w rzeczywistości oferowane kwatery nie istnieją, a każdy kto da się nabrać, oprócz straty pieniędzy musi się liczyć z problemami mieszkaniowymi już po przyjeździe do Zakopanego.

 

"Łodpocywadło zamiast Odpocywadło"

 

Ostatnio oszust postanowił spróbować naciągnąć ludzi, tworząc stronę internetową z okazyjną ofertą noclegów w pensjonacie "Łodpocywadło". By przyciągnąć ludzi, posłużył się jedynie modyfikacją nazwy istniejącego pensjonatu "Odpocywadło". Na swojej stronie internetowej umieścił też prawdziwe zdjęcia istniejącego obiektu, istniejący adres pensjonatu i - fałszywe konto do przelewów.

 

 

Na szczęście zainteresowani ofertą turyści postanowili zweryfikować ofertę ze strony "Łodpocywadło" u właściciela działającego pensjonatu. Dzięki temu o sprawie dowiedziała się policja.

 

"Sprawdź kwaterę"

 

- Im mniej informacji zawiera dane ogłoszenie, tym bardziej powinno być podejrzane. Jeśli zawiera jedynie numer  telefonu komórkowego, to starajmy się uzyskać jak najwięcej informacji - apeluje podkom. Agnieszka Szopińska z zakopiańskiej policji.

 

Zaś zakopiański urząd miasta podpowiada, że każdy, kto ma wątpliwości co do wybranej przez siebie kwatery na stronie internetowej zakopane.eu może sprawdzić, czy przypadkiem ktoś nie próbuje go oszukać.

 

polsatnews.pl, Polsat News