Posiadłość znajduje się ok. 14 km od hiszpańskiego kurortu Marbella, gdzie swoje majątki mają także rosyjscy oligarchowie.


Dom o powierzchni 1254 m2 znajduje się na działce o wielkości 0,26 hektara na brzegu morza. Willę wybudowano w 1993 r. Firma Poroszenki nabyła ją w 2008 r. Ze sprawozdania finansowanego "Feruvity SL" wynika, że posiadłość warta jest 4 mln euro.


Ukraiński prezydent nie wpisał domu do oświadczenia majątkowego, ale jego administracja przekonuje, że w deklaracji tej znalazła się firma "Feruvita SL", do której należy willa.

 


Sąsiedzi prezydenta


Właściciel działki sąsiadującej z willą Poroszenki powiedział, że ukraiński prezydent przyjeżdża do posiadłości, ale rzadko i na krótko. Potwierdzają to także upublicznione zdjęcia Poroszenki, który bez ochrony robił zakupy w pobliskiej aptece, po czym wsiadł do białego Porsche.


Jak ustalili dziennikarze, niedaleko wille ma także zastępca szefa frakcji prezydenckiej w Radzie Najwyższej i przyjaciel prezydenta Igor Kononienko, a także Oleg Gładkowski, zastępca szefa Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony. Podkreślono, że wszystkimi willami zarządza Irina Petriwska, zameldowana w skromnym domku pod Kijowem.

 

polsatnews.pl, prawda.com.ua