Polacy zbudowali ekologiczną myjnię dla pociągów w Berlinie

Biznes
Polacy zbudowali ekologiczną myjnię dla pociągów w Berlinie
www.agat-koluszki.pl
Zdjęcie przedstawia myjnię na stacji Friedrichsfelde jeszcze na stapie budowy

Myjnia już działa. Zbudowała ją polska firma Agat z Koluszek, która wygrał w zeszłym roku przetarg ogłoszony przez koleje niemieckie Deutsche Bahn (DB). Wartość kontraktu to 5,5 mln euro.

W wydanym z tej okazji komunikacie Deutsche Bahn zwraca uwagę na ekologiczne zalety myjni oraz nowoczesność zamontowanych urządzeń, w tym funkcję odmrażania powierzchni pociągów. Instalacja ma 160 metrów długości i jest najdłuższą myjnią w stolicy Niemiec.

 

Myjnia na stacji Friedrichsfelde we wschodniej części Berlina od środy będzie obsługiwać szybką kolej miejską S-Bahn. Z jej usług skorzysta 200 pociągów kursujących na trasie wokół centrum miasta.

 

Pokonał niemiecką konkurencję

 

Dla firmy Agat była to pierwsza aktywność na terenie Niemiec i pierwszy kontrakt w roli generalnego wykonawcy. Konkurentami Polaków były niemieckie firmy specjalizujące się w tego typu obiektach.

 

Agat pokonał konkurencję dzięki "najlepszym, dobrze przemyślanym rozwiązaniom technicznym oraz atrakcyjnej cenie" - czytamy w komunikacie DB. Niemieckie koleje zwracają uwagę na bardzo dobrą, niezawodną współpracę z polską firmą w trakcie realizacji inwestycji. Obecnie przygotowywany jest przetarg na myjnię w dzielnicy Gruenau.

 

Firma Agat zarejestrowała w ub. roku w Berlinie spółkę Achat Infrastruktur GmbH i tym samym jest kolejnym polskim inwestorem w Niemczech oferującym nowoczesne i konkurencyjne rozwiązania inżynieryjne. Łączna wartość polskich inwestycji w RFN przekroczyła 1,3 mld euro.

 

PAP

 

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze