LM: bez zorganizowanych grup kibiców Legii na wyjazdach. Jest zakaz UEFA

Świat
LM: bez zorganizowanych grup kibiców Legii na wyjazdach. Jest zakaz UEFA
PAP/Bartłomiej Zborowski

Do czasu zakończenia postępowania w sprawie incydentów przed meczem z Realem w Madrycie Komisja Kontroli Etyki i Dyscypliny UEFA postanowiła zakazać zorganizowanym grupom kibiców Legii wyjazdu na spotkania piłkarskiej Ligi Mistrzów - poinformował warszawski klub.

- Mając powyższe na uwadze informujemy, że na mecz Ligi Mistrzów UEFA przeciwko Borussii w Dortmundzie nie będzie zorganizowanego wyjazdu naszych kibiców - przekazał w komunikacie stołeczny klub. Spotkanie odbędzie się 22 listopada.

 

Przed przegranym 1:5 meczem z Realem w 3. kolejce grupy F (18 października), kibice zespołu mistrza Polski w drodze na stadion Santiago Bernabeu starli się z funkcjonariuszami policji oraz ochrony. Według hiszpańskich mediów, służby porządkowe użyły gumowych kul. Zatrzymano 13 fanów gości.

 

Jak przyznał dyrektor Legii do spraw komunikacji z mediami Seweryn Dmowski, klub może zostać za to nawet wykluczony z LM. - Wydaje mi się, że taka groźba jest realna - mówił po powrocie zespołu do kraju. Zapowiedział wówczas, że klub ograniczy liczbę wejściówek na mecz w Dortmundzie do kilkuset sztuk. W Madrycie było ich ok. czterech tysięcy.

 

Europejska Unia Piłkarska (UEFA) już raz ukarała Legię w tym sezonie za niewłaściwe, w tym rasistowskie, zachowanie kibiców podczas meczu z Borussią Dortmund w Warszawie (14 września, 0:6). Z tego powodu mistrz Polski zagrał 2 listopada w Warszawie z Realem przy pustych trybunach. Spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

 

PAP

mr/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze