Wycofywane są 34 modele pralek ładowanych od góry, wyprodukowanych od marca 2011 roku do listopada 2016 roku, których ceny wahały się od 450 do nawet 1500 dolarów.

 

Samsung otrzymał dziewięć sprawozdań dotyczących urazów, w tym m.in. złamanej szczęki i uszkodzonego barku.

 

733 zgłoszenia dotyczyły "tylko" nadmiernego drgania pralek, powodujących oderwanie się górnej pokrywy. Dodatkowo klienci z USA pozwali firmę twierdząc, że pralka "wybuchła" w czasie normalnego użytkowania.

 

Eksplodujące smartfony

 

Na początku września gigant branży elektronicznej Samsung Electronics ogłosił, że wycofuje ze sprzedaży smartfony Galaxy Note 7 w związku z udokumentowanymi przypadkami nadmiernego nagrzewania się i zapalania urządzeń Galaxy Note 7.

 

Firma ogłosiła akcje serwisowe, które na całym świecie objęły ponad 2,5 mln smartfonów. W samych Stanach Zjednoczonych dwie takie operacje objęły 1,9 mln urządzeń.

 

Samsung Polska: tych pralek nie sprzedawano w Polsce

 

Samsung Polska skomentował sprawę na profilu polsatnews.pl na Facebooku. "Jesteśmy świadomi informacji związanych z wycofaniem niektórych modeli pralek ładowanych od góry i sprzedawanych na rynkach północnoamerykańskich. Możemy potwierdzić, że ten problem w żadnym wypadku nie dotyczy modeli sprzedawanych poza krajami Ameryki Północnej, w tym modeli sprzedawanych w Polsce - napisano w komunikacie.

 

CNBC