Według informacji agencji Regnum przedstawiciele FIFA podkreślają, że obiekt piłkarski w Sankt Petersburgu aż siedmiokrotnie przekracza dopuszczalne normy "wibracji". Ruszać ma się podobno stalowa płyta boiska.

 

Jak to możliwe? Otóż Rosjanie zbudowali tzw. wysuwane pole gry, czyli takie, które wraz z murawą można przemieszczać poza stadion, na który dociera zbyt mało promieni słonecznych, niezbędnych dla utrzymania murawy w należytym stanie.

 

"Wszystko zgodnie z planem"

 

Wicepremier Witalij Mutko zapewnia, że błędy zostaną naprawione, a koszty budowy stadionu nie wzrosną.

 

- Budowa obiektu i przygotowanie do zakończenia budowy idą zgodnie z planem. W kwestii murawy wszystkie niedociągnięcia zostały już zidentyfikowane. Teraz zostaną one wyeliminowane - powiedział.

 

Niedawno gubernator Sankt Petersburga przekazał na budowę stadionu prawie 50 mln dol. z budżetu przeznaczonego m.in. na szkoły i szpitale.

 

XXI Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbędą się w Rosji w 2018 roku. Jest to pierwszy turniej mistrzostw świata, który odbędzie się w Europie Wschodniej. Wezmą w nim udział 32 reprezentacje narodowe. Łącznie na mistrzostwach zostaną rozegrane 64 mecze na 12 stadionach (w 11 miastach).

 

polsatnews.pl