Roboty w Associated Press. Zredagują depesze

Technologie
Roboty w Associated Press. Zredagują depesze
pixabay/geralt

Agencja Associated Press będzie wykorzystywać roboty do tworzenia depesz informacyjnych dla telewizji i radia. To kolejny krok AP. Od roku "mechaniczni dziennikarze" przygotowują tam komunikaty sportowe i ekonomiczne. Agencja zapowiada, że za 4 lata tak będzie przygotowywanych większość informacji.

Specjalne algorytmy oparte na sztucznej inteligencji będą skracać standardowe depesze do formatu przeznaczonego dla stacji telewizyjnych i radiowych, z którymi współpracuje AP - podano w komunikacie.

 

Jednocześnie kierownictwo Agencji zapowiedziało, że w 2020 r. 80 proc. materiałów agencji będzie przygotowywanych przez roboty.

 

Szefowie agencji tłumaczą, że takie zabiegi mają na uwadze jedynie dobro dziennikarzy, którzy na przeróbkę depesz dla radia i telewizji poświęcają tygodniowo ok. 800 godzin. Dzięki robotom będą mogli zająć się "bardziej skomplikowanymi zadaniami".

 

Poza tym są i inne plusy. Robot zajmuje się, jak sama nazwa wskazuje robotą, nie żąda podwyżki, nie dyskutuje z przełożonym i nie robi sobie przerwy na kawę.

 

wirtualnemedia.pl

 

 

az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze