Analitycy: w przyszłym tygodniu możliwe dalsze spadki cen paliw na stacjach

Biznes
Analitycy: w przyszłym tygodniu możliwe dalsze spadki cen paliw na stacjach
Polsat News

W przyszłym tygodniu analitycy prognozują spadki cen na stacjach benzynowych. Obniżka cen paliwa to - jak wskazują - efekt spadków na rynku ropy naftowej.

W ocenie analityków e-petrol.pl w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się dalszych obniżek cen paliw na rynku detalicznym.


Jak prognozują, w przyszłym tygodniu cena benzyny Pb95 powinna wahać się między 4,44 - 4,55 zł/l. Olej napędowy powinien kosztować średnio w przedziale 4,32 - 4,41 zł/l, a LPG 1,93 - 2,00 zł/l.


Eksperci e-petrol.pl wskazali, że już w mijającym tygodniu kierowcy mogli się cieszyć wyczekiwanymi spadkami średnich cen na stacjach. "Spowodowane jest to ostatnimi obniżkami cen paliw w hurcie oraz spadkami cen ropy naftowej" - zaznaczyli.


Efekt spadków na rynku ropy naftowej


Z kolei analitycy BM Reflex oceniają, że przyszły tydzień może przynieść obniżki cen diesla średnio o około 5-10 gr/l i benzyny w granicach 3-5 gr/l.


"Po podwyżkach cen paliw przez cały październik, listopad rozpoczynamy od pierwszych obniżek. Średnio litr benzyny i oleju napędowego potaniał w skali kraju w ubiegłym tygodniu o 3 gr/l. Obecnie benzyna Pb95 kosztuje średnio 4,55 PLN/l, diesel zaś 4,41 PLN/l" - zaznaczyli.
Jak wskazali eksperci, hurtowe ceny diesla spadły od piątku 28 października 15 groszy netto za litr, benzyna zaś potaniała o 8 groszy.  


"Spadek cen hurtowych to efekt dawno nieobserwowanych spadków na rynku ropy naftowej" – wskazali.

 

PAP

prz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze