Do pierwszych zatrzymań doszło 16 października. Policjanci z CBŚ działając z funkcjonariuszami Straży Granicznej ze Zgorzelca zatrzymali w Jędrzychowicach (woj. dolnośląskie) dwóch mężczyzn w wieku 60 i 28 lat. Funkcjonariusze znaleźli przy nich i zabezpieczyli dwie jednostki broni, w tym automatyczną amunicję karabinową oraz tłumik wytworzony w warsztacie.

 

Już kilka godzin później w nocy z 16 na 17 października w powiecie wołowskim funkcjonariusze zatrzymali 60-letniego mężczyznę bezpośrednio powiązanego z zatrzymanymi wcześniej. Podczas przeszukania w miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli istotne elementy broni i różnego rodzaju amunicję  - 1248 sztuk, w tym amunicję karabinową i pistoletową.

 

Ostatnie zatrzymania we Wrocławiu

 

Dalsze ustalenia doprowadziły do zatrzymania przez policjantów 24 i 25 października we Wrocławiu i okolicach kolejnych czterech osób w wieku 33-75 lat, w tym kobiety.

 

Podczas przeszukań mieszkań i pomieszczeń gospodarczych funkcjonariusze zabezpieczyli 33 sztuki broni palnej długiej i krótkiej, w tym 8 sztuk broni automatycznej, 2324 sztuk amunicji różnego rodzaju, istotne elementy broni i amunicji oraz tłumiki wytwarzane warsztatowym sposobem.

 

Trafili do aresztu lub nie mogą opuszczać kraju

 

Wobec czterech zatrzymanych Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieścia - na wniosek Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji we Wrocławiu - zastosował tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące, wobec trzech osób prokurator zastosował poręczenia majątkowe, zakazy opuszczania kraju i dozór policyjny.

 

polsatnews.pl, cbsp.policja.pl