Darmowe wizyty u prof. Chazana w Przemyślu. Poradnię ginekologiczną prowadzi Caritas

Polska
Darmowe wizyty u prof. Chazana w Przemyślu. Poradnię ginekologiczną prowadzi Caritas
Polsat News

Były dyrektor ginekologiczno-położniczego szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie dwa razy w miesiącu będzie przyjmował pacjentki zgłaszające się do Centrum Terapii i Rehabilitacji w Przemyślu, prowadzonego przez tamtejszy Caritas. Dyrektor miejscowego oddziału tej instytucji, ks. Artur Janiec, zapowiada, że niebawem powstanie też m.in. darmowa poradnia zajmująca się naprotechnologią.

Poradnia ginekologiczno-położnicza zaczęła działać 27 października. Pierwszego dnia z możliwości konsultacji u prof. Chazana skorzystało 15 pań. - 8 i 9 listopada profesor po raz kolejny będzie przyjmował pacjentki. I tak po dwa razy w miesiącu - mówi polsatnews.pl ks. Artur Janiec.

 

Jak dodaje, zainteresowanie wizytami u lekarza rośnie. Podkreśla, że dla wielu kobiet to ogromna szansa na to, by zostały objęte kompleksową opieką. - Mamy w pełni wyposażony gabinet ginekologiczny, możliwe jest nawet prowadzenie ciąży, także takiej, gdy u dziecka zdiagnozowano wady rozwojowe - dodaje ks. Janiec.

 

Poradnia oferować będzie m.in. wsparcie kapłana-bioetyka. W planach jest także założenie szkoły rodzenia, poradni zajmującej się naprotechnologią, patologią ciąży  i diagnostyką noworodków.

 

- Wszystkie wizyty, badania i spotkania są bezpłatne. Koszty ponosi Caritas. Placówka jest otwarta dla wszystkich, nikogo nie będziemy pytać o światopogląd. Jednak dobrze byłoby, gdyby osoby, które do nas przychodzą, miały świadomość, jakie wartości moralne prezentujemy. Dla nas najważniejsza jest ochrona życia od samego poczęcia - podkreśla ks. Janiec.

 

polsatnews.pl

 

jak/dro/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze