Mam wrażenie, że cała ta sprawa jest troszeczkę groteskowa. Niech pan nie mówi, że Facebook jest w Polsce monopolistą mediów społecznościowych ponieważ mediów społecznościowych jest mnóstwo. Może pan pisać w pięciuset miejscach - stwierdził Piotr Szumlewicz. Jego zdaniem problem jest tylko taki, że narodowcy chcieli wykorzystywać Facebook do swoich celów politycznych, "a Facebookowi mogło się to nie spodobać".

 

"Konto na Facebooku to konieczność"


- Mamy do czynienia z naprawdę sytuacją precedensową. Warto, żeby była omawiana, dlatego że to jest kwestia naszej przyszłości. Czy w XXI wieku dopuścimy do tego, że globalne korporacje, które zastrzegają sobie i obwarowują sobie, że nie mogą być pod jurysdykcją polskich sądów, będą dyktowały warunki - przekonywał Winnicki. Dodał, że nie zakładałby konta na Facebooku, gdyby w pewnym momencie nie okazało się to koniecznością. - Większa część młodego pokolenia tam po prostu jest - wyjaśnił.

 

W sondzie dostępnej na stronie głównej polsatnews.pl zadaliśmy pytanie: czy polski rząd powinien interweniować ws. blokady kont narodowców na Facebooku?

 

Większość uczestników sondy uznała, że rząd powinien interweniować w tej sprawie. Tak odpowiedziało 54,2 proc. głosujących. Głosów na "nie" oddano 45,8 proc.

 

Wszystkie odcinki programu są dostępne tutaj.

 

Polsat News