Podczas przeszukania mieszkania podejrzewanego mężczyzny policjanci znaleźli kilkadziesiąt dysków twardych i inne nośniki danych o pojemności kilkudziesięciu terabajtów. Dyski były ukryte m.in. w kartonach po słodyczach i innych produktach spożywczych. Niektóre były zamaskowane w okładkach z książek.

 

Konwój z Poznania do Gdańska

 

Zatrzymany w Poznaniu 68-latek został przewieziony do Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

 

Policjanci doprowadzili mężczyznę do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty popełnienia przestępstw o charakterze pedofilskim.

 

Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

 

Efekt międzynarodowego śledztwa

 

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości wpadli na trop pedofila, kiedy dowiedzieli się o grupie mężczyzn rozpowszechniających treści o charakterze pedofilskim. Policjanci, aby ustalić podejrzane osoby, współpracowali z Europolem i tak dotarli do 68-letniego mieszkańca Poznania.

 

W trakcie śledztwa zebrali materiał dowodowy, z którego wynika, że mężczyzna w sieci miał dostawców nielegalnych treści, m.in. z Węgier, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Stanów Zjednoczonych, którym przesyłał i od których otrzymywał treści pornograficzne z udziałem małoletnich dziewczynek.

 

 

 

KWP Gdańsk, polsatnews.pl