Długi weekend na drogach: zginęło już 19 osób, 231 zostało rannych

Polska
Długi weekend na drogach: zginęło już 19 osób, 231 zostało rannych
Polsat News

Komenda Główna Policji opublikowała statystyki dotyczące dwóch pierwszych dni policyjnej akcji "Znicz 2016". W piątek i sobotę doszło do 192 wypadków na drogach, w których zginęło 19 osób. Wyłapano aż 472 nietrzeźwych kierowców.

Tegoroczna akcja "Znicz" potrwa 6 dni. Rozpoczęła się w piątek 28 października, zakończy w środę 2 listopada. W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem wokół cmentarzy oraz na drogach.

 

Kontrolują m.in. stan trzeźwości kierujących i prędkość z jaką poruszają się po drogach. Wspiera ich Żandarmeria Wojskowa, straż miejska i gminna i Straży Ochrony Kolei.

 

Funkcjonariusze apelują, by przygotować się do dłuższej jazdy. Sprawdzić stan techniczny pojazdu, a za kierownicę usiąść wypoczętym. Alarmują, by każdy pieszy oraz rowerzysta zadbał o elementy odblaskowe, dzięki którym będzie widoczny na drodze.

 

W czasie ubiegłorocznej akcji "Znicz 2015" na polskich drogach w ciągu czterech dni doszło do 294 wypadków, w których zginęło 36 osób, a 340 zostało rannych. Wyłapano 1337 nietrzeźwych kierujących.

 

polsatnews.pl

 

ml/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze