- Jest to oczywiście głęboka trauma i wielki ból, ale jest tez szansa na godne pożegnanie mojego męża - mówiła ze wzruszeniem wdowa po wiceministrze kultury Tomaszu Mercie. Jak dodała:- To szansa na pochowanie tak naprawdę, bez niedopłków w płucach, śmieci. I nie w czarnym worku. To jest akt miłości i czułości, której nie mogłam mu ofiarować wtedy, w 2010 roku. A mój mąż na to zasługuje - powiedziała Marta Merta. 

 

Drugi rozmówca Piotra Witwickiego, europoseł SLD Janusz Zemke przyznał, że "współczuje pani Mercie takich przeżyć", ale dodał -

Chciałbym zrozumieć te rodziny, które nie chcą tego ponownie, po 6,5 roku, przeżywać. Jego zdaniem decyzja należy do wszystkich rodzin.

 

Goście w programie "Tak czy Nie" wypowiadali się również na temat odszkodowań dla rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. W kontekście informacji o żonie Przemysława Gosiewskiego, która wystąpiła do sądu z roszczeniem na kwotę 5 mln zł.

 

- Zależy nam na znalezieniu środków na godne upamiętnienie naszych zmarłych bliskich - powiedziała Magdalena Merta. Janusz Zemke zauważył, że sięganie po pieniądze z MON na pokrycie roszczeń to tak naprawdę sięganie po kieszeni podatników.

 

 

Także nasza sonda dotyczyła tego drugiego tematu. Zapytaliśmy w niej: czy rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej powinny otrzymać kolejne zadośćuczynienia?

 

Sonda była dostępna na stronie głównej polsatnews.pl do godz. 23.

 

Głosujący niemal jednogłośnie uznali, że rodziny zadośćuczynienia nie powinny dostać (92 proc.)

 

Jedynie 8 proc. było przeciwnego zdania.

 

Wszystkie odcinki programu są dostępne tutaj.

 

Polsat News