Schetyna odniósł się także do głosów o słabości opozycji, na czym zyskuje przede wszystkim Prawo i Sprawiedliwość.

 

- To złośliwość. Ja nie tęsknię za silną opozycją, mogę tęsknić za zwycięstwem w wyborach - stwierdził i dodał: - Musimy odbudować zaufanie, słuchać ludzi. Uważam, że to jest bardzo sensowne, żeby usłyszeć opinie innych.

 

Lider PO był także krytyczny wobec programu 500+. Według niego rząd będzie miał problem ze znalezieniem pieniędzy na jego realizację, a jednym ze sposobów będzie podwyżka podatków. - Chcą podwyższyć podatki tym, którzy są samozatrudnieni, to jest 400 tys. osób, razem 1,5 mln osób, które tak pracują. Pieniędzy nie można dodrukować, trzeba je skądś wziąć - mówił.

 

"Wybryki" Macierewicza

 

Gość Doroty Gawryluk był także krytyczny wobec działań ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

 

- Wszyscy są zdumieni tymi suspensami ministra Macierewicza, zwłaszcza w ostatnich dniach, kiedy transferował mistrale (chodzi o rzekomą sprzedaż francuskich okrętów z Egiptu do Rosji za symbolicznego dolara - przyp. red.) - komentował.

 

- Minister nie może pozwalać sobie na takie wybryki. To trzeba gasić i musi to robić premier, prezydent. Jeśli oni tego nie robią, robi to opozycja. Ostatnie dni były spokojniejsze - mówił.

 

Polsat News, polsatnews.pl