Czy projekt KOD się wyczerpuje? Mateusz Kijowski w programie "Gość Wydarzeń"

Polska
Czy projekt KOD się wyczerpuje? Mateusz Kijowski w programie "Gość Wydarzeń"
Polsat News

- Mój układ z KOD dobiega końca. Ja lubię pracować, dlatego włączam się teraz we współpracę z PO - stwierdził Lech Wałęsa. W którą stronę zmierza Komitet Obrony Demokracji w blisko rok od powstania - o tym w programie "Gość Wydarzeń" o godz. 19:15 Dorota Gawryluk porozmawia z liderem KOD Mateuszem Kijowskim.

Powstanie Komitetu Obrony Demokracji zostało zainspirowane artykułem pisarza i publicysty Krzysztofa Łozińskiego ogłoszonym 18 listopada 2015 na portalu internetowym "Studio Opinii".


Łoziński w artykule nawiązał do terminu siła bezsilnych, ukutego przez Václava Havla oraz tradycji Komitetu Obrony Robotników, którego był współpracownikiem, postawił tezę, że w jego ocenie wobec zjawisk występujących w życiu publicznym po wyborach parlamentarnych i przejęciu władzy w państwie przez Prawo i Sprawiedliwość w listopadzie 2015, należy powołać Komitet Obrony Demokracji.


Inicjatywa spotkała się z odzewem działacza społecznego Mateusza Kijowskiego, który dzień po publikacji artykułu z 18 listopada założył na portalu społecznościowym Facebook grupę o nazwie Komitet Obrony Demokracji]. Po trzech dniach w grupie znajdowało się trzydzieści tysięcy uczestników.


W ostatnim czasie inicjatyw podejmowanych przez KOD jest mniej, a były prezydent Lech Wałęsa zadeklarował: - Mój układ z KOD dobiega końca. Ja lubię pracować, dlatego włączam się teraz we współpracę z PO.


Czy projekt KOD jest na wyczerpaniu? - m.in. o to Dorota Gawryluk zapyta Mateusza Kijowskiego.

 

Masz pytania, uwagi, wątpliwości w sprawach, o których będzie rozmowa na antenie - zadaj je, napisz w komentarzu pod tekstem lub poprzez platformę kontaktu z użytkownikami na naszym portalu: Widzisz-Zareaguj. Dorota Gawryluk przedstawi je w programie.

 

Polsat News

red/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze