By chronić Brytyjkę, policja podała jedynie, że ma na imię Rosie i została matką zastępczą dla Jamala. Wiadomo, że wychowuje 13-letniego chłopca oraz dwie córki: 12- i 14-letnią.

 

Przyjmując "dwunastolatka" z Afganistanu nie od razu nabrała podejrzeń.

 

- Był chudy, wydawał się skromny i grzeczny - powiedziała. Umieściła go w pokoju z 13-latkiem.

 

Zbyt silny, jak na swój wiek

 

Pierwsze podejrzenia pojawiły się, gdy wraz z dziećmi wybrała się popływać i zobaczyła owłosioną klatkę piersiową Jamala. Jej wątpliwości

pogłębiły się podczas zabaw na skałce wspinaczkowej - jej nowy podopieczny był zbyt silny jak na swój wiek.

 

Później rodzina wybrała się strzelnicę, gdzie okazało się, że "dwunastolatek" doskonale obchodzi się też z bronią. Pełna obaw i podejrzeń Rosie zabrała Jamala do dentysty, który na podstawie uzębienia, stwierdził, że ma ok. 21 lat.

 

Dziennik "The Sun" informuje, że podczas dochodzenia w telefonie Jamala odkryto talibskie filmy i treści pornograficzne. Mężczyzna stracił status uchodźcy i trafił do aresztu.

 

Z Rosie pożegnał się mówiąc, że ją zabije i że wie, gdzie można znaleźć jej dzieci.

 

"Był niezłym aktorem"

 

- Nie mogę powiedzieć, że był terrorystą, ale sądzę, że przeszedł szkolenie w obozie dla dzihadystów. Był niezłym aktorem - stwierdziła Brytyjka.

 

Historię opublikowano w czasie, gdy Francja likwiduje nielegalne obozowisko imigrantów w Calais. Część mieszkających tam dzieci i nastolatków w wieku od 14 do 17 lat przyjmuje Wielka Brytania.

 

Portal "Daily Mail" opublikował zdjęcia sześciu takich "nastolatków". Komputerowa analiza wykazała, że najmłodszy z nich ma 23, a najstarszy 38 lat.

 

Władze brytyjskie tłumaczą, że przybywający migranci są wnikliwie sprawdzani, ale jak pisze "Daily Mail", ogranicza się to do "prostej weryfikacji na podstawie wyglądu fizycznego".

 

 

Rzecznik brytyjskiego MSW powiedział, że nie badano wieku imigrantów na podstawie zębów, ponieważ takie testy mogłyby zostać uznane za zbyt "natrętne"

 

dailymail.co.uk, thesun.co.uk