Zatrzymanie w sprawie eksplozji w warszawskim bloku

Polska
Zatrzymanie w sprawie eksplozji w warszawskim bloku
Polsat News

W sobotę zatrzymano mężczyznę, który może mieć związek ze sprawą wybuchu w bloku na warszawskim Targówku, do którego doszło 14 października. Fakt zatrzymania potwierdziła rzecznik prokuratury krajowej Ewa Bialik. Ze względu na dobro postępowania śledczy nie ujawniają jednak żadnych dodatkowych informacji.

Jak relacjonuje reporter Polsat News Piotr Witkowski, mężczyzna został zatrzymany w sobotę na ulicy Toruńskiej na warszawskim Bródnie.

 

Sprawą zajmuje się mazowiecki wydział zamiejscowy departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji w Warszawie. 

 

Do silnej eksplozji doszło 14 października około godz. 20:30 w bloku przy ulicy Turmonckiej na Targówku. Wybuch miał miejsce na trzecim piętrze czterokondygnacyjnego budynku. W wyniku eksplozji zmarł 48-letni mężczyzna, a druga osoba trafiła do szpitala.

 

- Całkowicie możemy wykluczyć atak o charakterze terrorystycznym - mówił wtedy  Polsat News rzecznik komendanta stołecznego policji Mariusz Mrozek. Dodał, że policja rozważa kilka hipotez. - Jedną z hipotez, jakie będą weryfikować policjanci, są porachunki na tle finansowym. Mężczyzna, który zginął, był notowany w związku z przestępstwami przeciwko mieniu i groźbami karalnymi - zaznaczył.

 

 

Polsat News

po/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze