Zwrócił uwagę, że jednym z zadań Kościoła jest nie tylko głoszenie Ewangelii, a więc Bożej Prawd która jest niezmienna, bo pochodzi od Boga, a On jest stały, ale także jej wyjaśnianie.


Biskup  warszawsko-praski przypomniał również wiernym o ich współodpowiedzialności za dzieło Zbawienia. - Każdy może przyczynić się do nawrócenia innych poprzez swoją modlitwę oraz świadectwo życia, które pokazuje istotę chrześcijaństwa. Widać to w naszych słowach i naszych czynach - powiedział kaznodzieja.

 

Skuteczność różańca - zwycięstwo nad muzułmanami w Bitwie pod Lepanto


Mówiąc o macierzyńskiej opiece Najświętszej Maryi Panny wskazał różaniec jako jedną z najskuteczniejszych broni w walce duchowej. - Świadczą o tym wydarzenia ogólnoświatowe takie jak zwycięstwo floty chrześcijańskiej nad muzułmanami chcącymi zawładnąć Europą w Bitwie pod Lepanto, czy wycofanie się w roku 1955 wojsk sowieckich z Austrii - owoc modlitwy różańcowej. - zwrócił uwagę abp Hoser.


Podkreślił jednocześnie, że podobnych cudów nie brakuje także w życiu osobistym i zawodowym poszczególnych osób, które zawierzyły Bogu poprzez ręce Najświętszej Maryi Panny.


Po liturgii odbyło się uroczyste poświecenie Krzyża i placu pod budowę świątyni.

 

1830 kół różańcowych w całej diecezji


Ośrodek Duszpasterski Matki Bożej Pompejańskiej i wznoszony na jego terenie kościół będą wspierały dwie parafie - św. Faustyny na Bródnie oraz Matki Bożej Pięknej Miłości na Tarchominie - zapowiedział ordynariusz.


Na terenie diecezji  warszawsko-praskiej jest obecnie 1830 kół różańcowych.


KAI