Merkel apeluje o pielęgnowanie chrześcijańskich wartości

Świat
Merkel apeluje o pielęgnowanie chrześcijańskich wartości
PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zaapelowała w sobotę podczas zjazdu swojej partii CDU w Wittenburgu w Meklemburgii Pomorzu Przednim do swoich rodaków o aktywniejsze pielęgnowanie tradycji chrześcijańskich jako panaceum na obawy przed islamem.

- Wiem, że istnieją obawy przed islamem - powiedziała Merkel. Jej zdaniem obywatele Niemiec powinni zwalczać te obawy pielęgnując chrześcijańskie wartości.

 

- Jesteśmy partią, która ma w nazwie C (CDU - Christlich-Demokratische Union, Unia Chrześcijańsko-Demokratyczna) - dodała Merkel.

 

"Zaprosić na święta kogoś, kto potrafi grać na flecie"


Ilu z was śpiewa jeszcze chrześcijańskie pieśni podczas bożonarodzeniowych uroczystości? - pytała Merkel zwracając się do uczestników kongresu. - Czy może też śpiewacie tra la la albo coś w tym stylu? - kontynuowała wśród wybuchów głośnego śmiechu delegatów.

 

- Czego uczymy nasze dzieci i wnuki? - pytała szefowa CDU proponując, by w okresie świątecznym kopiować kartki z tekstami kolęd i zaprosić kogoś, kto potrafi grać na flecie.


- Mówię jak najbardziej poważnie. W przeciwnym razie stracimy część tradycji - ostrzegła niemiecka kanclerz.

 

Ojciec Merkel kierował seminarium, był pastorem


Ojciec Merkel był ewangelickim pastorem. Do rozpoczęcia studiów w Lipsku przyszła szefowa niemieckiego rządu mieszkała przy seminarium kierowanym przez jej ojca w Waldhof pod Templinem. Merkel podkreśla przy licznych okazjach, że wartości chrześcijańskie są ważne w jej działalności politycznej.


PAP

grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze