Kamerun: katastrofa pociągu pasażerskiego; 73 osoby nie żyją, setki rannych

Świat
Kamerun: katastrofa pociągu pasażerskiego; 73 osoby nie żyją, setki rannych
twitter ‎@CRTV_web

Do co najmniej 73 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych piątkowej katastrofy kolejowej w Kamerunie - informują w sobotę ratownicy i źródła szpitalne. Początkowo mówiono o 53, później o 55 zabitych oraz o ok. 600 rannych. Do katastrofy doszło w miejscowości Eseka odległej o około 200 km od stolicy, Jaunde - poinformował minister transportu Alain Mebe Ngo'o.

Rannych, z których cześć jest w stanie ciężkim, przewieziono do okolicznych szpitali. Przyczyny katastrofy dotychczas nie ustalono - poinformowało państwowe radio i telewizja CRTV.

 

Rannych, z których cześć była w stanie ciężkim, przewieziono do szpitala w Eseka, a także - z uwagi na to, że w placówce tej jest zaledwie 60 łóżek - do szpitali w mieście Duala i w Jaunde.

 

1300 zamiast 600 pasażerów

 

Według przedstawicieli kameruńskich linii kolejowych, pociągiem, który zwykle przewoził ok. 600 pasażerów, tym razem jechało 1300 osób.

 

Do katastrofy doszło na jednej z głównych magistrali kolejowych Kamerunu łączącej Jaunde z miastem Duala. Nie wyklucza się, że do katastrofy przyczyniły się trudne warunki atmosferyczne.

 

W panującej obecnie porze deszczowej ulewne deszcze powodują w Kamerunie wiele lawin błotnych. 

 

 

 

PAP

az/ml/grz/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze