Kielce stolicą mody, "gdyż prezydent tak uważa". Odpowiedź ratusza na pytania miejskiego stowarzyszenia

Polska
Kielce stolicą mody, "gdyż prezydent tak uważa". Odpowiedź ratusza na pytania miejskiego stowarzyszenia
um.kielce.pl
Prezydent Kielc Wojciech Lubawski

"W opinii prezydenta Kielc nasze miasto już jest stolicą mody" - to jedna z odpowiedzi ze strony kieleckiego ratusza na pytania zadane przez stowarzyszenie Przyjazne Kielce, które zapytało prezydenta, dlaczego uważa miasto za "stolicę mody". - Przyzwyczailiśmy się do lekceważącego stosunku do organizacji pozarządowych oraz do kielczan - mówi polsatnews.pl Dariusz Gacek, wiceprezes stowarzyszenia.

"Na podstawie jakich danych prezydent Lubawski stwierdził, iż Kielce są stolicą mody? (proszę wskazać źródło - opracowanie, analiza, liczbę firm z tej branży, itd.)" - to inne z pytań zadanych przez stowarzyszenie prezydentowi Wojciechowi Lubawskiemu w ramach wniosku o udostępnienie informacji publicznej.

 

Odpowiedź? "Jest to osobista opinia Prezydenta Kielc" - czytamy w piśmie opublikowanym przez Przyjazne Kielce na Facebooku. Do postu dołączono zeskanowany oryginał odpowiedzi z ratusza.

 

"Czy jest opracowana strategia/plan działań, itp. dotyczący realizacji idei Kielc jako stolicy mody? (jeśli jest, bardzo proszę o jej przesłanie)" - to kolejne pytanie. W odpowiedzi dowiadujemy się, że "nie jest opracowana taka strategia".

 

 

- Swoją odpowiedzią urząd potwierdził, że nie ma podstaw do określenia Kielc stolicą mody. Równie dobrze można powiedzieć, że Kielce są stolicą np. diamentów - zauważa Gacek.

 

"Kompromitacja"

 

- Skierowaliśmy te pytania, ponieważ prezydent Lubawski wypowiadał się wielokrotnie, że Kielce już teraz są stolicą mody. Chcieliśmy się dowiedzieć czy są jakieś wyliczenia, jakaś strategia, etc. Jest to kompromitacja prezydenta i urzędu miasta. Jest w Kielcach jedna impreza związana z modą: Off Fashion. Z kolei np. w takim mieście jak Łódź jest co najmniej 5-6 imprez podobnego kalibru. W Kielcach nie ma też już przemysłu dziewiarskiego - kontynuuje.

 

polsatnews.pl

pr/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze