Mieszkańcy skarżą się na zbyt głośne dzwony w kościele

Świat
Mieszkańcy skarżą się na zbyt głośne dzwony w kościele
AP

Kara nawet do 16 tys. euro grozi przełożonym kościoła w hiszpańskim mieście Mostoles za - jak informują mieszkańcy - hałas przekraczający dopuszczalną normę o 30 decybeli. Dzwony parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny słychać dwa razy dziennie, przed popołudniową i wieczorną mszą, a także podczas ważnych dla miasta świąt.

- Mieszkam w budynku niedaleko stąd i te dzwony nigdy mi nie przeszkadzały. Mieszkam tu od 40 lat, dzwonnica zawsze działała i jakoś nigdy nie sprawiała nikomu problemów - powiedział jeden z mieszkańców miasta.

 

Zdaniem radnego miasta Eduardo Gutiérreza, "w ostatnich latach sytuacja się zmieniła, ponieważ bardzo głośny dźwięk dzwonów słychać przez 3-4 minuty".

 

- To co robimy jest zupełnie normalne, choć może wydawać się dziwne. Ale w tym kraju istnieją reguły określające dopuszczalny poziom hałasu. Za ich łamanie wszyscy odpowiadają tak samo, kościoł katolicki też - stwierdził Guiterrez.

 

Ksiądz: większość nie chce zmian

 

- Jeśli zostaniemy ukarani, to prawdopodobnie dzwony przestaną bić - powiedział natomiast ojciec Ignacio Torres.

 

- To wielka szkoda, bo 6 lat temu przeprowadziliśmy renowację dzwonnicy, za którą zapłacili tutejsi parafianie. Większość mieszkańców tego miasta uważa dzwony za potrzebne - podkreślił duchowny parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

 

Polsat News, polsatnews.pl

po/luq/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze