Legia przegrała w Madrycie 1:5. Ale to nie był zły mecz w jej wykonaniu!

PAP/Bartłomiej Zborowski

Mistrzowie Polski zdobyli swoją pierwszą bramkę w tej edycji Ligi Mistrzów po rzucie karnym wykorzystanym przez Radovicia, a mogli nawet więcej - choćby Odjidja-Ofoe, który trafił w słupek. Real odpowiedział pięcioma trafieniami, ale "Królewscy" mieli zdecydowanie więcej pracy, niż się spodziewali.

Przed meczem kibice dowiedzieli się, że do podstawowego składu mistrzów Polski nie wrócił Michał Pazdan, który dochodzi do zdrowia po urazie barku. Trener Jacek Magiera nie zdecydował się także na wystawienie w składzie żadnego napastnika. W ataku postawił na Miroslava Radovica, który latem wrócił na Łazienkowską.

Właśnie Serb z polskim paszportem strzelił jedyną bramkę dla Legii w tym spotkaniu i pierwszą w tegorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów. W 22. minucie pewnie wykorzystał "jedenastkę" - po tym jak sam został sfaulowany w polu karnym przez Danilo.

Do tego momentu goście stracili jednak dwa gole po trafieniach Garetha Bale'a w 16. i samobójczej Tomasza Jodłowca w 20. minucie.

Jednak skazywani na wysoką porażkę legioniści zagrali dosyć odważnie i przede wszystkim ambitnie. W dziewiątej minucie w dobrej sytuacji po kontrataku znalazł się Jodłowiec, ale jego strzał obronił Keylor Navas. Niespełna trzy minuty później kostarykański bramkarz był bezradny, ale Vadis Odjidja-Ofoe trafił w słupek.

Wraz z upływem czasu hiszpański zespół coraz bardziej kontrolował sytuację, choć sprawiał wrażenie, że nie angażuje wszystkich sił. Na przerwę mistrzowie Polski schodzili przegrywając 1:3. W 37. minucie Arkadiusza Malarza pokonał Marco Asensio. Duży udział przy tym trafieniu miał jednak Cristiano Ronaldo. Defensorzy Legii swoją uwagę skupili bowiem na Portugalczyku, a ten znalazł niepilnowanego Asensio.

W drugiej części spotkania goście szukali swoich szans na zdobycie drugiego gola. Jednak "Królewscy" nie dopuszczali już do groźniejszych sytuacji pod swoją bramką i kontrolowali przebieg spotkania.

W 68. minucie czwartego gola dla gospodarzy zdobył Lucas Vazquez, który pojawił się na boisku cztery minuty wcześniej. Wykorzystał dośrodkowanie z lewej strony boiska i efektownym strzałem z woleja pokonał Malarza. Wynik spotkania na 5:1 w 84. minucie ustalił inny rezerwowy Alvaro Morata.

Legia podejmie Real Madryt 2 listopada. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

Zapis naszej relacji NA ŻYWO:

90+3 min.

I koniec! To nie był zły mecz Legionistów. A że przeciwnik był silny - to przecież wiedzieliśmy.

90 min.

Trzy minuty doliczone.

88 min.

Ronaldo w odpowiedzi! Świetny i potężny strzał pod poprzeczkę, ale Malarz broni jeszcze lepiej.

87 min.

Nikolić w doskonałej sytuacji! Szkoda, że tak długo się szykował do strzału i trochę się sam wypchnął do boku. Navas z problemami odbija piłkę.

84 min.

Alvaro Morata, 5:1. Legioniści zgubili krycie. Podanie na lewo, niepilnowany Hiszpan łatwo pokonuje Malarza.

82 min.

Moulin kończy mecz, za niego Kopczyński.

80 min.

Wrzutka Kucharczyka w pole karne. Navas niepewnie reaguje - wypuszcza piłkę z rąk, po chwili poprawia się. Nikolic już czekał.

75 min.

Odjidja-Ofoe ochoczo zbliża się do bramki Realu, gra klepkę z Nikoliciem, ale Węgier fatalnie mu odgrywa.

74 min.

Kazaiszwili zmienia Guilherme, Nikolić Radovicia. Magiera wzmacnia siłę ognia.

72 min.

Morata szaleje na lewym skrzydle, ewidentnie ma ochotę na grę. Teraz wywalczył rzut rożny, ale bez zagrożenia.

68 min.

4:1. Vazquez szybko po wejściu wpisuje się na listę strzelców. Akcja Moraty lewym skrzydłem i dośrodkowanie, w szesnastkę wpada Vazquez i mocno uderza z woleja.

64 min.

Zmiany w Realu. Vazquez za Jamesa, Morata za Bale'a.

63 min.

I żółta kartka dla Ronaldo za faul na Bereszyńskim. Gwiazdor Realu niezadowolony wskazał sędziemu, że to było jego pierwsze przewinienie.

62 min.

Żółta kartka dla Radovicia.

60 min.

Rzut wolny dla Legii. Dalekie dośrodkowanie w pole karne, Czerwiński uderza głową. Niecelnie.

59 min.

Legioniści co rusz nacierają skrzydłami Realu. To dzisiaj słaby element w drużynie "Królewskich".

56 min.

Legioniści wymieniają podania, Real zamknięty w hokejowym zamku (!), w końcu Odjidja-Ofoe strzela. Niecelnie.

54 min.

"Marca": trzeci gol dla Realu padł ze spalonego! Więc wynik mógł naprawdę być dla nas bardzo dobry. Ach, te zmarnowane okazje i rykoszet...

51 min.

Moulin fatalnie traci piłkę w środku boiska. Real wychodzi z kontrą w przewadze, Moulin próbuje naprawić błąd i fauluje od tyłu Jamesa. Sędzia stosuje przywilej korzyści, po chwili Ronaldo zostaje wycięty przez Rzeźniczaka. Żółta kartka dla Moulina. Ronaldo z rzutu wolnego uderza w mur.

49 min.

Rzut rożny dla Realu. Dośrodkowanie Kroosa, Malarz wychodzi i piąstkuje, piłka wraca w pole karne Legii, rykoszet, Malarz świetnie broni!

46 min.

Wracamy do gry.

PRZERWA

Radović sekundy przed golem.

PAP/EPA/Juanjo Martin

45 min.

Koniec pierwszej połowy. Legia przegrywa, ale to żadne zaskoczenie. Legia gra dobrze - tu już warto się zatrzymać na chwilę i nad tym pomyśleć.

43 min.

Akcja prawym skrzydłem w wykonaniu Legii. Ostre dośrodkowanie na bliższy słupek, do piłki dochodzi Radović, ale w swojej ekwilibrystycznej pozie nie oddaje celnego strzału.

40 min.

37 min.

ASENSIO. 3:1. Precyzyjny strzał sprzed pola karnego. Piłka przeleciała między kilkoma Legionistami i wpadła do siatki.

36 min.

KUCHARCZYK! MOGŁO BYĆ 2:2! Bale traci piłkę pod własną linią końcową boiska na rzecz Odjidja-Ofoe, ten podaje do Kucharczyka. Przekłada piłkę na prawą nogę i uderza! Niecelnie.

33 min.

Ronaldo uderza celnie, ale Malarz broni jeszcze lepiej!

32 min.

Benzema faulowany tuż przed polem karnym. Będzie groźny rzut wolny.

31 min.

Drużyna z Warszawy ochoczo dzisiaj kontruje - co chyba zaskoczyło gospodarzy. Warto też zauważyć, że mistrzowie Polski nawet w obronie starają się wyjść z opresji podaniami. Bez wybijania.

30 min.

Bomba Asensio po rzucie rożnym. Strzał z kilkunastu metrów, tuż ponad bramką.

26 min.

Warto dodać, że Legia gra dzisiaj w Madrycie, na jednym z największych stadionów w Europie i... słychać tylko kibiców z Warszawy.

24 min.

Niesamowicie się ten mecz układa. Mogliśmy wyjść na prowadzenie, Jodłowiec zmarnował wyśmienitą okazję, potem słupek, a jeden z goli Realu wybitnie pechowy. Ten mecz naprawdę dobrze się ogląda!

22 min.

GOOOOOOOOOOOL! MIRO RADOVIĆ! 2:1!

21 min.

KARNY DLA LEGII! Radović dał się sfaulować w szesnastce!

20 min.

2:0! Marcelo. Strzał z kilkunastu metrów, piłka odbija się od Jodłowca i wpada pechowo do bramki. Malarz bez szans.

16 min.

Jak nie idzie zespołowo, to można indywidualnie. Gareth Bale ruszył prawym skrzydłem, złamał w pole karne i uderzył na dalszy słupek. 100 mln euro w akcji.

16 min.

1:0. Gareth Bale.

12 min.

ODJIDJA-OFOE TRAFIA W SŁUPEK! Szybka akcja skrzydłem Guilherme, podanie na przedpole do pomocnika Legii. Ten uderza technicznie na dalszy słupek. Prosto w niego! Navas nie miał szans. Co to byłaby za historia!

9 min.

JODŁOWIEC! To była naprawdę dobra okazja! Kolejna kontra mistrzów Polski, Jodłowiec wychodzi na pozycję, dostaje podanie i uderza z pola karnego! Szkoda, że tak anemicznie... Navas łatwo broni. To mogła spokojnie być bramka!

7 min.

Tym razem po rzucie rożnym bez zagrożenia. Legia wychodzi z kontrą trzech na trzech, ale Guilherme dostaje podanie za plecy... Koniec końców akcja kończy się celnym strzałem Moulina.

6 min.

Pierwszy strzał Ronaldo. Rykoszet i boczna siatka.

4 min.

Rzut rożny dla Realu. Duże zamieszanie, piłka spada w polu karnym Malarza, ale nikt z gospodarzy nie oddaje strzału.

3 min.

Spokojny początek meczu. Legia stara się stosować wysoki pressing.

1 min.

Zaczęli!

20:45

Dla przypomnienia skład Legii: Malarz - Bereszyński, Rzeźniczak, Czerwiński, Hlousek - Moulin, Odjidja-Ofoe, Jodłowiec - Guilherme, Kucharczyk, Radović.

20:44

Tymczasem obie drużyny już na murawie, hymn Ligi Mistrzów za nami, za chwilę zaczynamy!

20:42

Więcej informacji o zamieszkach pod stadionem TUTAJ.

20:15

Niestety, mecz się jeszcze nie zaczął, ale już "pokazali się" kibice Legii. Starli się z policją pod Santiago Bernabeu, interweniowały konne jednostki.