- Zajmujemy się tą kwestią od kilku miesięcy. Zleciliśmy szkołom przeprowadzenie ankiet  dotyczących m.in. tego, ile dzieci skorzystałoby z tej ulgi, ale dokładnych wyliczeń jeszcze nie znamy - powiedziała polsatnews.pl zastępca prezydenta m.st. Warszawy Renata Kaznowska.

 

Podobna odpowiedź otrzymała po czterech miesiącach radna. "Zwolnienie z opłat za przejazdy ww. grupy dzieci wymaga oceny skutków finansowych i wypracowania rozwiązań organizacyjnych związanych ze sposobem dokumentowania ewentualnej ulgi" - głosił fragment odpowiedzi.

 

- Przesyłam proste rozwiązanie. Nazywa się, być może miejscy urzędnicy kiedyś słyszeli, legitymacja szkolna - skomentowała Piechna-Więckiewicz.

 

W Krakowie za darmo nie tylko uczniowie podstawówek

 

Z darmowej komunikacji od 1 września do 30 czerwca we wszystkie dni tygodnia korzystają dzieci w Krakowie. Do bezpłatnego przejazdu uprawnia je ważna legitymacja szkoły zlokalizowanej na terenie gminy miejskiej Kraków.

 

Bez opłat podróżują też młodsze dzieci - niezależnie od miejsca zamieszkania, trasy i strefy w której się poruszają.

 

Do tej pory od ukończenia 4. roku życia obowiązywały je bilety ulgowe. W odróżnieniu od uczniów podstawówek, darmowe przejazdy dla maluchów są przez cały rok.

 

Darmowe przejazdy dla 42 tys. uczniów krakowskich szkół podstawowych mają kosztować budżet miasta ok. 2,7 mln zł rocznie.

 

Imienny bilet miesięczny na pierwszą strefę w Warszawie to koszt 110 zł (55 zł ze zniżką uczniowską). W Krakowie jest to natomiast odpowiednio wydatek 94 zł i 47 zł.

 

polsatnews.pl