Według tygodnika, mężczyzna został znaleziony w celi. 22-letni Dżaber al-Bakr prawdopodobnie się powiesił. Mężczyzna rozpoczął strajk głodowy i był pod szczególną obserwacją, ponieważ psychiatrzy stwierdzili u niego skłonność do samobójstwa.

 

Związany przez innych Syryjczyków


Zatrzymany w niedzielę Syryjczyk był poszukiwany listem gończym. Został obezwładniony i związany przez swoich rodaków, którzy następnie zawiadomili policję. Podczas sobotniej rewizji w mieszkaniu w Chemnitz, w którym przebywał mężczyzna, policja znalazła kilkaset gramów materiału wybuchowego. Syryjczykowi udało się wówczas zbiec.


Według szefa saksońskiego Landowego Urzędu Kryminalnego (LKA) Joerga Michaelisa, mężczyzna miał powiązania z Państwem Islamskim. Al-Bakr przyjechał do Niemiec w lutym 2015 roku. W czerwcu jego wniosek o azyl został pozytywnie rozpatrzony.


Według niemieckich mediów zamachowcy planowali atak na jedno z berlińskich lotnisk, a przygotowania do akcji miały być już w bardzo zaawansowanej fazie. Policja jednak nie potwierdziła tych doniesień.

 

Spiegel.de, Polsat News