- Głównym powodem zerwania negocjacji z Francuzami na zakup wyposażonego, bezpiecznego dla żołnierzy, ciężkiego śmigłowca jest offset, czyli inwestycja, która miała dać kilka tysięcy miejsc pracy, dzięki której mieliśmy mieć trzecią najnowocześniejszą fabrykę śmigłowców na świecie - ocenił Neumann. - Dzisiaj wiemy, że tego nie będzie, bo to się nie podobało PiS - dodał polityk PO.

 

"Poważne podejrzenia"

 

Zdaniem szefa klubu PO, decyzja o zakupie Black Hawków od Amerykanów, "bez żadnych offsetów, ani dodatkowych zobowiązań", "budzi poważne podejrzenia". - To wygląda na wielką aferę helikopterową - ocenił Neumann.

 

- Jeżeli PiS nie chciało Caracali, to dlaczego przez prawie rok prowadziło negocjacje w Francuzami o offsecie? Teraz pojawia się pytanie, dlaczego kupujemy śmigłowce od Amerykanów? - zauważył szef klubu PO.

 

"Nie rozumiem czemu PiS boi się komisji śledczych"

 

Zdaniem Neumanna "jest jakiś nacisk Amerykanów na Jarosława Kaczyńskiego". -  Z jakichś powodów Jarosław Kaczyński zdecydował się kupić amerykańskie śmigłowce, które nie spełniają kryteriów, bez przetarg. Chcemy to wyjaśnić - zaznaczył Neumann.

 

Przewodniczący Platformy ocenił że "jedynie komisja śledcza daje szanse na rzetelne wyjaśnienie tej sprawy".

 

- Jeżeli PiS jest przekonany, że wszystko robi świetnie, to nie rozumiem czemu boi się komisji śledczych  - stwierdził Neumann.

 

Polsat News