W piśmie wysłanym przez Departament Wojskowych Spraw Zagranicznych resortu obrony,  poinformowano, że "polskie delegacje nie są już traktowane jako oficjalne". Informację taką miał polskiemu ministerstwu obrony przekazać zastępca dyrektora targów ds. Europy Zachodniej i Ameryki Północnej gen. Vincent Thomassier (w piśmie opublikowanym przez MON znalazła się literówka w nazwisku - red.).

 

Nie będzie bezpłatnego noclegu i samochodu z oficerem


MON informuje w piśmie, że w związku ze zmianą statusu, delegacjom polskim "nie przysługuje bezpłatne zakwaterowanie, samochód z oficerem towarzyszącym ani oficjalny program spotkań".


Targi przemysłu zbrojeniowego Euronaval 2016 odbędą się w dniach 17-21 października w Paryżu. Impreza odbywa się co dwa lata i prezentowane na niej są nowości związane z budową okrętów i uzbrojeniem morskim na świecie. 

 

Połowa wystawców Euronaval 2016 to firmy francuskie

 

Według mediów branżowych organizatorzy targów spodziewają się, że w tym roku ofertę wystawców zobaczy nawet 25 tys. profesjonalistów z prawie 100 krajów. W Euronaval 2016 udział ma wziąć ponad 390 wystawców z 34 krajów. Blisko połowa z nich to firmy francuskie. 


Negocjacje dotyczące kontraktu na dostarczenie 50 śmigłowców wielozadaniowych Caracal dla polskiego wojska przez Airbus Helicopters, wchodzący w skład Airbus Group, oraz warunków offsetu, zostały zerwane 4 października przez ministerstwo rozwoju. Resort poinformował, że "Polska uznaje za zakończone negocjacje umowy offsetowej" ws. Caracali.

 

Airbus Group: polski rząd zwodził nas miesiącami

 

Dyrektor generalny Airbus Group Tom Enders zapowiedział we wtorek, że firma będzie starać się o odszkodowanie. Jak dodał, Airbus miał wrażenie, że "miesiącami był zwodzony przez obecny polski rząd".


wpolityce.pl, polstanews.pl