Na "nieprawidłowości" w Wydziale prokuratorzy mieli natrafić w trakcie śledztwa dotyczącego korupcji w zarządzie rzeszowskiego Centralnego Biura Śledczego Policji oraz korupcji, handlu ludźmi i czerpania korzyści z nierządu.

 

Ryszard J. w małopolskim wydziale Prokuratury Krajowej zajmującym się przestępczością zorganizowaną i korupcją ma usłyszeć zarzuty i zostać przesłuchany. Planowane jest także wykonanie innych czynności procesowych. Śledczy zastrzegają, że ze względu na dobro postępowania, nie poinformują o treści zarzutów.

 

W tej sprawie pod koniec lutego zatrzymano naczelnika zarządu CBŚP w Rzeszowie Krzysztofa B., naczelnika jednego z wydziałów zarządu Daniela Ś. oraz trzech innych podejrzanych. 

 

Dwaj z nich to obywatele Ukrainy: Aleksiej R. i Jewgienij R. Zdaniem prokuratury mieli oni prowadzić nielegalną  agencję towarzyską w Rzeszowie, a dwóch szefów Centralnego Biura Śledczego w tym mieście miało im w tym pomagać.

 

Policjanci usłyszeli już zarzuty nielegalnej działalności, przekroczenia uprawnień oraz przyjmowania korzyści majątkowych. Aleksiej R. i Jewgienij R. są podejrzani o wręczanie łapówek, sutenerstwo oraz handel ludźmi.

 

polsatnews.pl