Według firmy aplikacja służąca do identyfikowania użytkownika karty za pomocą zdjęcia twarzy lub odcisku palca znacząco przyspieszy realizację cyfrowych transakcji, bo nie będzie potrzeby pamiętania i wprowadzania hasła.


Osoba, która będzie chciała skorzystać z tej metody, będzie musiała zrobić zdjęcie swojej twarzy, ale wcześniej mrugnąć do kamery, co ma zapobiegać wykorzystaniu fotografii np. przez oszusta.

 

- Skupiamy się na uczynieniu płatności online bardziej łatwymi, jednocześnie nie obniżając ich bezpieczeństwa - podkreślił Ajay Bhalla, odpowiedzialny za kwestie zabezpieczeń transakcji w Mastercard.  - Teraz wykonaliśmy milowy krok w rozwoju systemu płatności - dodał.

 

Klienci po testach zadowoleni

 

Nowe rozwiązanie w prowadzono już w 12 krajach w Europie: w Wielkiej Brytanii, Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Finlandii, Niemczech, na Węgrzech, w Holandii, Norwegii, Hiszpanii i Szwecji. W 2017 roku ma być dostępne na całym świecie.


Przed wprowadzeniem rozwiązania prowadzono testy w Holandii. Według badań po tych testach 92 proc. klientów stwierdziło, że nowy system jest wygodniejszy niż konieczność zapamiętywania hasła. 83 proc. badanych uznało, że jest on bezpieczniejszy. 93 proc. pytanych zadeklarowało, że chciałoby używać systemu identyfikacji za pomocą selfie lub linii papilarnych w przyszłości.

 

 

polsatnews.pl