Samochody można było licytować przez dwa tygodnie w internecie.

 

Golfy o numerach rejestracyjnych K1 POPE, K2 POPE i K3 wyposażone są w silnik TSI o mocy 110 KM oraz skrzynię biegów DSG. Używane były wyłącznie podczas ŚDM. Samochody mają certyfikaty autentyczności wystawione przez Caritas i Biuro Ochrony Rządu.

 

  

Dyrektor krakowskiej Caritas ks. Bogdan Kordula uważa, że nabywcy samochodów będą je traktowali jako pamiątkę albo wykorzystają do celów promocyjnych.

 

Odpowiedź na apel Franciszka

 

Celem akcji jest zebranie środków na konkretne dzieła miłosierdzia, którymi oprócz mobilnej kliniki zapewniającej opiekę medyczną uchodźcom z Syrii przebywającym na terenie Libanu jest zakup wyposażenia domu dla osób starszych i niepełnosprawnych "Campus Misericordiae" oraz magazynu żywności "Chleb Miłosierdzia", powstałych w Brzegach na terenie spotkania z papieżem Franciszkiem podczas Światowych Dni Młodzieży.

 

Akcja "MISERICORDES", w ramach której prowadzona była wcześniej kampania crowdfundingowa, akcja wysyłania SMS-ów charytatywnych oraz licytacja pamiątek po papieskiej wizycie, to odpowiedź krakowskiego oddziału Caritas na apel papieża Franciszka o materialne owoce Roku Miłosierdzia oraz o pomoc cierpiącym z powodu wojny mieszkańcom Syrii.

 

KAI