"Temat jest bardzo ważny i należy o nim rozmawiać. Dziwi nas i niepokoi udział takich osób jak prof. Bogdan Chazan - ginekolog słynący z terroryzowania i nie dawania swoim pacjentkom wyboru ani wsparcia, Tomasz Terlikowski - publicysta, który stosuje mowę nienawiści, obraża i wyzywa osoby, często reprezentujące mniejszości w społeczeństwie" - piszą organizatorzy protestu.

 

Podkreślają, że "mocno niepokojący jest fakt, że w organizację wydarzenia zaangażowany jest opolski oddział Młodzieży Wszechpolskiej - skrajnie prawicowej organizacji, która wyrasta z nacjonalistycznych korzeni, propaguje hasła rasistowskie".

 

Zdaniem grupy "Opole wolne od uprzedzeń" - "nie do przyjęcia jest zapraszanie gości, którzy w sposób jawny nawołują do nienawiści wobec osób reprezentujących grupy mniejszościowe, obecne na Uniwersytecie Opolskim".

 

Studenci medycyny też protestowali

 

Władze Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego poinformowały w czwartek, że po opisywanych przez nas protestach części studentów i absolwentów uczelni, odwołana została konferencja "Prawa poczętego pacjenta: aspekty medyczne i prawne", której współorganizatorem miał być także Instytut na Rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

 

Swój protest przeciwko konferencji młodzi ludzie argumentowali pisząc, że "wprowadzając fanatyczną propagandę w mury uczelni legitymizuje się organizację ignorującą stan wiedzy medycznej".

 

Rektor uczelni, prof. Mirosław Wielgoś jako powód odwołania konferencji podał informację o "niedopełnieniu wymogów formalnych" przez organizatorów.

 

polsatnews.pl