"Chciała (opozycja - przyp. red.) wykorzystać tak delikatną sprawę jak aborcja do niecnych, cynicznych celów politycznych. Nie ma programu, dlatego gra na emocjach kobiet" - napisano na grafice.

 

 

Wpis kończy stwierdzenie: "PiS zawsze jest i będzie za ochroną życia, ale nie pozwoli wyprowadzać Polek na ulice" - to te słowa wywołały awanturę.

 

"Żenada roku", "Żal"

 

"Polki nie są trzodą chlewną, ani stadem dajmy na to dalmatyńczyków, żeby je gdziekolwiek wyprowadzać. Grafika śmiało może brać udział w jakimś konkursie na żenadę roku, gratuluję" - napisała Ewa Kretkowska, której odpowiedź jest jedną z najpopularniejszych na fanpage'u.

 

Politycy partii rządzącej są jednak krytykowani także przez tzw. obrońców życia. "Oszukaliście prawie pół miliona ludzi. Jesteście za życiem... a ustawę wyrzucacie do kosza, bo przestraszyliście się kilku bab z wieszakami? To chyba wasza ostatnia kadencja w tym rządzie. Żal" - skomentowała Edyta Czublun.

 

Konserwatywny projekt podzielił los liberalnego

 

Sejm odrzucił w czwartek obywatelski projekt komitetu "Stop aborcji", zakładający całkowity zakaz i penalizację przerywania ciąży. Za odrzuceniem projektu głosowało 352 posłów, 58 było przeciw, 18 wstrzymało się od głosu.

 

Odrzucenie projektu zarekomendowała w środę sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka na wniosek posłów PiS i PO.

 

polsatnews.pl