- I to jest ten punkt, w którym moim zdaniem zmiana ustawy jest moralnie uzasadniona, ale byłaby także społecznie akceptowalna - ocenił.

 

Bartosz Kurek zapytał swojego gościa o jego wypowiedź z Radia Koszalin. Wicepremier i minister nauki powiedział na antenie tej rozgłośni, że projekt zaostrzający prawo aborcyjne - w takim kształcie, jaki proponuje Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Aborcji" - nie zostanie wprowadzony w życie.

 

- Jestem o tym przekonany, sam uważałem, żeby tej tematyki nie podejmować. Uważałem, że opinia publiczna nie jest w tej chwili przygotowana na jakiekolwiek próby zaostrzenia prawa antyaborcyjnego i mówię to jako osoba związana z ruchem pro-life, ale w ramach tych ruchów są też różne stanowiska - stwierdził.

 

Dwa projekty, ale tylko jeden w komisji

 

Obywatelski projekt ustawy przygotowany przez komitet "Stop aborcji"  zaostrzający prawo aborcyjne został skierowany przez posłów do dalszych prac w komisji

 

Jednocześnie Sejm nie zgodził się na taki sam krok jeśli chodzi o projekt liberalizujący przepisy przygotowany przez komitet "Ratujmy kobiety".

 

Polsat News