Poznańskie niedźwiedzie u dentysty. 200 euro za godzinę

Technologie
Poznańskie niedźwiedzie u dentysty. 200 euro za godzinę
Polsat News

Kilkusetkilogramowy niedźwiedź, nawet z bolącym zębem, sam z własnej woli leczeniu się nie podda. - Zwierzęta uśpiono i w narkozie zęby były leczone kanałowo - powiedziała Polsat News Ewa Zgrabczyńska, dyrektor zoo w Poznaniu. Potem zęby niedźwiedziom czyszczono, borowano i założono światłoutwardzalne plomby. Specjalistę do leczenia zębów niedźwiedzi sprowadzono z Berlina.

W poniedziałek borowanie zębów dzielnie zniósł niedźwiedź Baloo. We wtorek dentysta zajął się niedźwiedzicą Ewką, która zasłynęła tym, że pod koniec września znalazła na swoim wybiegu niewybuch.

 

"Ludzki" lekarz, ale przeszkolony


Ponieważ o specjalistę potrafiącego leczyć zęby niedźwiedziom nie jest łatwo do Poznania sprowadzono go aż z Berlina. - To lekarz dentysta, taki dla ludzi, który przeszedł dodatkowe szkolenie z anatomii i fizjologii zwierząt dzikich - powiedziała Małgorzata Chodyła z poznańskiego zoo.


Borowanie kłów trwa około czterech godzin. Godzina pracy "niedźwiedziego dentysty" kosztuje 200 euro.  

 

- Używane są dokładnie te same materiały dentystyczne, co w przypadku człowieka i właściwie cały zabieg przebiega bardzo podobnie - wyjaśnia  Ewa Zgrabczyńska, dyrektor zoo w Poznaniu.


Polsat News

grz/kan/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze