Redaktorzy programu rozmawiali m.in. z osobami, którym pomogli, oraz z gośćmi, którzy brali udział w często bardzo emocjonujących dyskusjach w studiu.

 

- Życzę wszystkiego najlepszego i bardzo dziękuję wszystkim redaktorom za pomoc  - powiedział Jan Kozodój, który walczy o pieniądze na rehabilitację chorej córki.

 

- Czułem się bardzo osamotniony. Wszyscy byli przeciwko mnie. Nie miałem do kogo zwrócić się z prośbą o pomoc. Byłem zdołowany  - dodał natomiast Roman Szewczuk, pokrzywdzony przez urzędników skarbowych.

 

- Twórcy tego programu przywrócili mi godność i świadomość, że nie jestem przestępcą, ale osobą pokrzywdzoną. Dziękuję tym ludziom ponieważ tutaj czuję, że oni są dla mnie i rozumieją mój ból - przyznał.

 

Niosą pomoc ofiarom samowoli urzędniczej

 

Program współtworzony przez redakcję publicystyki i zespół młodych dziennikarzy Polsat News jako jedyny w Polsce piętnuje przypadki nadużywania prawa, korupcji i nepotyzmu w relacjach państwo – przedsiębiorca.
 
Scenariusz każdego z programów dotyczy szczególnie jaskrawego przypadku samowoli urzędniczej, skutkiem której jest bankructwo przedsiębiorstwa, ruina przedsiębiorcy i utrata pracy przez pracowników. Dziennikarze ścigają takie przypadki, piętnują nieuczciwych urzędników i upominają się o sprawiedliwość dla pokrzywdzonych.
 
Emisja programu - w każdą niedzielę o godz.19.30. Na głównej antenie Polsatu i na Polsat News.

 

polsatnews.pl