Dżihadyści potwierdzają śmierć ważnego członka Dżabat Fatah al-Szam

Świat
Dżihadyści potwierdzają śmierć ważnego członka Dżabat Fatah al-Szam
Flickr/Ken Lund

Egipski kaznodzieja i ważny członek organizacji Dżabat Fatah al-Szam, wcześniej zwanego Frontem al-Nusra, zginął w Syrii w nalocie sił międzynarodowej koalicji dowodzonej przez Stany Zjednoczone - poinformowali w poniedziałek dżihadyści w komunikacie.

Dżabat Fatah al-Szam potwierdziła wcześniejsze doniesienia, że zabity to szejk Abu al Faradż al Masri. Dodała, że naprawdę nazywał się szejk Ahmad Salamah Mabruk. Egipcjanin był członkiem rady religijnej - szury.

 

Mabruk zginął w prowincji Idlib w północno-zachodniej Syrii. Wcześniej informatorzy agencji Reutera podkreślali, że samochód, którym podróżował został zaatakowany z powietrza przez niezidentyfikowanego drona.

 

Wcześniej anonimowy przedstawiciel amerykańskiego ministerstwa obrony mówił Reuterowi, że siły zbrojne USA przeprowadziły w poniedziałek atak powietrzny z wykorzystaniem bezzałogowca. Jego celem miał być ważny członek syryjskiej Al-Kaidy. Jednak zastrzegł, że nie będzie ujawniał więcej szczegółów do czasu potwierdzenia pomyślnego przeprowadzenia akcji.

 

PAP

az/

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze