Na konwencję w centrum kongresowym Expo w Gdańsku przyjechało około półtora tysiąca działaczy Platformy i zaproszonych gości. Gościem specjalnym zjazdu był b. prezydent i b. lider Solidarności Lech Wałęsa.

 

- Ostatnie wybory właściwie przegraliście na własne życzenie. Dziś macie obowiązek odzyskać to co straciliśmy! Jestem z wami, bo chcę wam w tym pomagać - powiedział.

 

- Słyszę dziś, że nie mamy szansy odzyskać wolności i zbudować jedności. Kiedy przy mnie to mówią odpowiadam, że już kiedyś mi mówiliście, że nie ma szans, ale Polak potrafi - stwierdził Wałęsa, po czym na sali rozległy się brawa.

 

"Musicie się wziąć do roboty!"

 

- Ja nie chodzę na spotkania żadnych partii, a jestem tu dzisiaj z wami – dodał Wałęsa, a uczestnicy spotkania zaczęli krzyczeć: "Dziękujemy, dziękujemy, dziękujemy".

 

- Ja nie wiem, czy tak będziecie dziękować bardzo! Pamiętajcie, że jesteście największą partią opozycyjną. Macie straszliwą odpowiedzialność i nie możecie się uchylić od niej, bo historia wam tego nie daruje. Jesteście największą siłą i musicie się wziąć do roboty! - podsumował Wałęsa.

 

Polsat News